erbay-kurumsal
mvm
bagis-kurumsal

Kurumsal Kimlik Tasarımları

Kurumsal kimlik firmanızı veya markanızı temsil eden grafik, renk, font gibi grafiksel araçların bir ahenk içinde harmanlandığı kurallar bütünüdür. Kartvizitinizden, antetli kağıdına, web sitenizden e-mail imzanıza kadar kurumsal kimlik elemanları kendi içinde bir kurala göre görselleştirilir.

Renk: Kurumsal Kimlik Tasarımında seçilen renkler logo tasarımı için seçilmiş pantone renk örneklerine göre belirlenir. Bu rengin dışında kurumsal kimlik içinde font kullanımı için (örnek: katalog yazıları ) genellikle siyah ve türevi renkler kullanılır.

Font: Kurumsal Kimlik Çalışması logo tasarım aşamasının bitmesinden sonra logo ve firma yapısına uygun font seçimi ile sürecine devam eder. Seçilen fontun light, regular, bold, black vb. gibi bir font ailesi olması kurumsal kimlik çalışmasını zenginleştirir.

Kurallar: Logonun, Renklerin, Font Ailesinin ortaya çıkmasından sonra bu grafik materyallerinin kendi içinde uyumu için oluşturulan yapılardır. (kartvizit için kullanılan font büyüklüğü, antetli kağıt için kullanılan fligramın koordinatları, logonun hangi zeminlerde nasıl kullanılacağı vb.)