dijital1
dijital2
dijital3

Dijital Baskı

Firmamız HP Latex teknojiyle yüksek kalitede baskılar elde etmekle birlikte Eko solvent boya teknolojisiyle solvent boyanın zararlarınını minimize ederek müşteri memnuniyetini esas almaktadır.

HİZMETLERİMİZ
• İç Mekan Dijital Baskı
• Dış Mekan Dijital Baskı
• Poster Baskı
• Folyo Baskı
• Vinil Baskı
• Roll Up Banner
• Fotoblok – dekota baskı ve sıvama görseller
• Kırlangıç Bayrak
• Flama ve Bayrak Baskıları

DİJİTAL BASKI HAKKINDA TEKNİK BİLGİ
Dijital Baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan görsel tasarımların dijital baskı makinaları ile basılmasının adıdır.

Dijital baskılar iç mekan ve dış ekan olarak iki katagoriye ayrılır. iç mekan baskılar fotoğraf kalitesinde yüksek çözünürlüklü baskılardır. Dış mekan baskılar baskı kalitesi daha düşük olmakla birlikte har türlü hava şartına karşı dayanıklıdır. 

Dijital baskı, eski matbaa baskı teknikleri dışında daha hızlı çözümler sunan yeni nesil baskı çeşididir. Dijital baskıda, matbaada kullanılan kalıp, film gibi ürünler yerine bilgisayarlar ve bilgisayar uyumlu baskı makinaları kullanılır. Matbaa makinaları kullanılmadığı için dolayısıyla hızlı bir şekilde baskı tamamlanır. 

Dijital baskıda, dijital ortamda bulunan her türlü fotoğraf, tasarım ve diğer dijital unsurlar baskıya alınabilir. İstediğiniz bir fotoğrafı ya da farklı bir tasarımı dijital baskı sayesinde kısa sürede bastırabilirsiniz. Hızlı çözümler sunması nedeniyle son yıllarda oldukça rağbet edilen bir yöntemdir. Dijital baskı, iç mekan ve dış mekan olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İç mekan dijital baskıda, iç mekanlar için çıktılar elde edilirken, dış mekan baskıda da dış mekanlar için ürünler elde edilmektedir. Dış ve iç mekanlarda hava koşulları farklı olduğundan bu baskı türlerinde farklı baskı malzemeleri kullanılmaktadır. Dış mekan baskı ürünlerinde, yağmur, güneş gibi koşullardan daha az etkilenen malzemeler tercih edilmektedir.

Dijital baskı, günümüzde her alanda kullanılmaktadır. İnsanlarla etkileşim sağlanması gereken her yerde bu ürünler tercih edilmektedir. Binaların dış cephelerinde ki reklam panoları, billboardlar, araba giydirme işlemleri ve her türlü afiş, broşür işlerinde dijital baskıdan yararlanılmaktadır. Hızlı ve renkli bir çözüm olduğu için son yıllarda en çok tercih edilen baskı yöntemidir.

Dijital baskı birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. En önemli avantajları arasında tabi ki hızlı bir yöntem olması yer alıyor. Günümüzde 20 yıl önce matbaa yöntemleriyle 1 hafta sürecek bir baskı, dijital baskı çözümleriyle 1 saatte tamamlanabilmekte. Bunun dışında dijital baskı renk ve derinlik açısından oldukça kalitelidir. Kurumsal ya da kurumsal olmayan bir firmanın kendini en iyi şekilde ifade edebilmesi için kaliteli çözümler sunar. Bunların yanı sıra elde edilen ürünler son derece kaliteli ürünlerdir. Dijital baskı yöntemiyle elde edilen ürünler, uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılabilir.